بلاگ

تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک kx-t7730

تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک kx-t7730

نحوه برنامه ریزی دستگاه سانترال 824

تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک kx-t7730: برای کد دهی و برنامه ریزی تلفن پاناسونیک 7730 روش‌های مختلف وجود دارد. باکمک کد دهی، می‌توان از دستگاه برای رفع نیاز استفاده نمود. این کد دهی مشخص می‌کند که خطوط شهری به کدام خطوط داخلی متصل شوند؛ لذا می‌توان دستگاه تلفن سانترال را به‌صورت کد دهی به داخلی‌های مربوطه متصل نمود. با کمک برنامه ریزی تلفن پاناسونیک 7730 می‌توان فعال بودن صفر یا دو صفر را تعیین نمود؛ همچنین با کد دهی و برنامه ریزی دستگاه سانترال می‌توان قابلیت‌هایی مانند تماس، درب باز کن و همچنین ضبط جزئیات مکالمات پیاده‌سازی نمود.

تعریف کدهای سانترال

کدها به‌صورت عدد 3 رقمی‌هستند و از 000 شروع شده و تا 999 ختم می‌شود. این کدها در برنامه ریزی تلفن پاناسونیک 7730 استفاده می‌شود و حتی می‌توان زمان و تاریخ را تنظیم نمود. از دیگر کدهای سانترال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کد شروع شونده با 2: برای تنظیم زمان

کد شروع شونده با 3: مربوط به صفربند دستگاه

کد شروع شونده با 4: تنظیمات مربوط به خطوط شهری

کد شروع شونده با 6: مربوط به خطوط داخلی

تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک kx-t7730

تغییر کد و پسورد

برای تغییر کد و پسورد می‌توانید پس از فشار دادن دکمه هلد پیغام آماده بودن دستگاه را مشاهده کنید؛ در نهایت با وارد کردن کد 002 تنظیمات مربوط به پسورد دستگاه را انجام دهید؛ سپس برای تغییرات زمان و تاریخ از صفحه کلید استفاده کنید و در نهایت دکمه store را برای ذخیره کردن بزنید.

برنامه ریزی داخلی تلفن پاناسونیک

برای برنامه ریزی داخلی تلفن پاناسونیک، از کد 009 استفاده می‌شود و می‌توانید برای تغییر شماره‌های داخلی از اعداد 100 199 و 100 تا 499 و داخلی 10 تا 49 استفاده نمایید. این داخلی‌ها با توجه به شرایط و محیط کار متغیر است؛  پس از طی کردن مراحل مختلف می‌توانید کد 009 را وارد کنید و دستگاه به صورت پیش فرض پلن اول را اجرا می‌کند؛ در نهایت برای وارد کردن پلن جدید اگر با سوال ?jack NO روی صفحه تلفن مواجه شوید؛ این بدان معناست که مدام جک برای داخلی مورد نظر قابل تغییر است. در زیر برخی کدهای مورد نیاز شرح داده می‌شود:

💠 کد 111

این کد به دو صورت مختلف اکسترنال و اینترنال قابل پیاده‌ سازی است و با طی کردن مراحل مختلف شبیه مراحل فوق می‌توانید حالت‌های مختلف آن را انتخاب نمایید.

💠 کد 400

این کد برای قطع و وصل کردن خط شهری به صورت نرم افزاری استفاده می‌شود. همچنین برای تعیین مسیر تماس وارد شده به خط شهری به صورت 414 و 416 است؛ در نهایت دسترسی به داخلی‌ها به خط شهری شامل 408 و 405 است. در صورتی که دستگاه سانترال 3 به 8 موجود باشد و بخواهید، صرفا از دو خط شهری استفاده کنید برای جلوگیری از رفتن دستگاه روی خط سوم، از این کد استفاده می‌شود.

💠 کد 401

این کد برای برنامه ریزی سانترال 824 با تلفن 7730 استفاده می‌شود و به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که خطوط روی چه حالتی قرار بگیرد؛ سپس خطوط مختلف را روی حالت DTMF MODE قرار بدهید و دقت کنید که برنامه ریزی تلفن پاناسونیک 7730 در این حالت ممکن است دستگاه روی مود pluse قرار بگیرد. این مود به معنای شماره گیری با تأخیر است و باید آن را تغییر داد.

💠 کد 405

این کد مربوط به دسترسی خطوط مختلف است و برای مشخص نمودن اینکه کدام داخلی می‌تواند از خطوط شهری استفاده کند؛ از این کد استفاده می‌شود. پس از وارد کردن کد و تأیید مراحل برنامه ریزی با پیغام CO NO مواجه می‌شوید و باید با وارد نمودن عدد سه مشخص کنید که هدف ما برنامه ریزی خطی شماره 3 است؛ به صورت پیشفرض این داخلی به خط شماره 3 دسترسی دارد و برای اینکه دسترسی آن قطع نماییم می‌توانیم به راحتی با فشار دادن دکمه AUTO ANS و تغییر حالت آن به DISABLE این کار صورت می‌گیرد.

💠 کد 408

این کد برای برنامه ریزی تلفن استفاده می‌شود و برای تنظیمات زنگ خطوط شهری استفاده می‌شود و با وارد کردن این کد می‌توان خطوطی که به ما زنگ زده‌اند را مشخص نمود؛ در نهایت مانند کد 405 عمل می‌کند و مشخص می‌کند که کدام خطوط روی داخلی کدام مورد متصل شود.

💠 کد 414

این کد برای انتخاب حالت‌های مختلف استفاده می‌شود و می‌توان مشخص نمود که به کدام داخلی متصل شود.

تلفن پاناسونیک kx-t7730

شیوه برنامه ریزی دستگاه سانترال TEM824 و TES824

برای برنامه ریزی این دستگاه‌ها می‌توان از تلفن‌های 7730 پاناسونیک استقاده نمود و مراحل زیر را انجام داد:

1- ابتدا کلید پروگرام را روی دستگاه فشار می‌دهید تا به منو وصل شوید.

2- ستاره مربع را روی شماره‌های دستگاه را وارد نمایید.

3- در صورت نیاز به وارد نمودن پسورد پیش فرض می‌توانید عدد 1234 را وارد کنید.

4- روی نمایشگر تلفن پیام ?SYS-PGM NO را مشاهده می‌کنید.

5- با نمایش این پیغام متوجه می‌شوید که دستگاه برای وارد نمودن کدهای سه رقمی‌کاملا آماده است.
شیوه برنامه ریزی دستگاه سانترال ساده بوده و نیاز به دقت دارد.

تنظیم تاریخ و ساعت در برنامه ریزی تلفن پاناسونیک

پس از اینکه مراحل فوق را طی کردید، برای نمایش پیغام مورد نظر روی تلفن می‌توانید عدد 000 را وارد کنید و آماده تنظیمات ساعت و تاریخ شوید. پس از وارد نمودن این عدد پیام Day/Time Set را مشاهده می‌کنید؛ در نهایت برای برنامه ریزی دکمه sp-phone را بزنید، سپس مشاهده می‌کنید که زمان و تاریخ کاملا تغییر کرده است.

 تلفن پاناسونیک 7730 برای تغییر دادن اعداد نمایش داده شده دارای صفحه کلید است. از کلیدهای جهت نما روی دستگاه برای جا به جایی و تغییر حروف استفاده نمایید. برای تغییرات مورد نظر روی حروف نمایش داده شده، مانند ماه و تاریخ از کلید AUTO ANS استفاده کنید؛ همچنین برای نمایش اعداد و حروف دیگر از فشار دادن دکمه store استفاده نمایید.

سخن نهایی

نحوه کد دهی و برنامه ریزی دستگاه سانترال پاناسونیک، نیاز به دقت و انجام مراحل زیر دارد. برای کد دهی دستگاه سانترال 824 نیاز به آشنایی با نحوه کد دهی است. ما در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات مربوط به تنظیمات تلفن سانترال پاناسونیک kx-t7730 را بررسی کنیم. ممنون از این که در این مقاله با کوشا الکتریک همراه بودید. در صورت داشتن هرگونه سؤال، پرسش خود را کامنت کنید؛ کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو شما خواهند بود.

نوشته شده در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *